Podlaha je důležitou součástí každého průmyslového objektu a bytového domu. Dnes se na tyto povrchy kladou zvláštní požadavky. Ke zlepšení kvality podlahy a prodloužení její životnosti se používá mnoho materiálů. Zvláštní pozornost by měla být věnována polymerům, které odolávají fyzickému a teplotnímu zatížení.

Jestliže je řeč o vhodných podlahách například do zdravotnických zařízení nebo do výrobních hal, může se jednat o kvalitní polyuretanovou podlahu, která splňuje všechny předpoklady pro kvalitní a pevnou podlahu bez velké námahy na její údržbu.

Co to jsou polyuretanové podlahy

Polyuretanové podlahy se vyznačují bezspojovou instalací několika typů polymerů. Takové povrchy získaly obrovskou popularitu, protože se vyznačují minimálním smrštěním a vysokou pevností. Vytvářejí jedinečnou atmosféru v obchodních centrech a výstavních halách, přispívají k udržování čistoty ve zdravotnických zařízeních. Díky optimální sadě vlastností se polyuretanový povlak nanáší také na sportoviště, ve výrobních halách a jejich šetrnost k životnímu prostředí, účinnost a trvanlivost umožňují použití těchto podlah i v obytných prostorech.

Ozónování Praha

Polyuretanová podlaha a typy pokládky

Navzdory rozmanitosti barev a struktury sypkého materiálu lze polyuretanovou podlahu rozdělit na dva typy, jedna má tenkou vrstvu a druhá vysoce vyplněnou. Polyuretanová sypaná podlaha je vybavena polyuretanovou směsí a ve finální formě je rovnoměrně hladká. Nejpohodlnější a nejoblíbenější pro práci s tímto typem podlahy je jednosložková směs, která vypadá jako barva.
Tenké vrstvy se nanášejí v jedné vrstvě na předem připravený podklad. Tato technologie se zpravidla používá při instalaci podlah s menším zatížením. Povrch je odolný vůči oděru, vlhkosti a prostředkům pro domácnost. Navzdory skutečnosti, že tloušťka vrstvy zřídka přesahuje 0,5 mm, náhodně upuštěné kladivo jí téměř neublíží.

Polyuretanová podlaha dvousložková má tloušťku větší, díky tomu je také pevnější. Obzvláště dobré pro zvukovou izolaci a zadržování tepla. Vrchní vrstva ve svém složení obsahuje látky, které se vyznačují antikorozní úpravou, pevností a odolností vůči mechanickým a chemickým vlivům. Taková podlaha má dlouhou trvanlivost, přičemž si zachová svůj původní vzhled.

Jaké výhody mají polyuretanové podlahy

Každá taková podlaha má vlastně celistvý povrch beze spojů. Při procesu odlévání kompozice a po jejím vyschnutí se nevytvářejí žádné spáry a trhliny, které lze často pozorovat na parketové podlaze nebo obyčejném linoleum. Taková podlaha je vhodná pro výrobní a průmyslové haly, na veliké plochy třeba ve zdravotnických zařízeních, povrch je velmi odolný vůči změnám teplot, ale také je také odolný proti nárazu. Neztrácí reprezentativní vzhled a dobrou protipožární odolnost. V dnešní době se na trhu objevily i polyuretanové podlahy, které mají dokonalý design. Lze si vybrat jakýkoli povlak, lesklý, pololesklý, matný. Velký výběr barev poskytuje příležitost vyjádřit ty nejodvážnější fantazie.