Pokud plánujete koupit ojetý vůz, je stočený tachometr strašákem, kterého se určitě děsíte. Podle statistik má tento problém až třetina prodávaných automobilů. Bohužel mnoho lidí, kteří se rozhodnou pro koupi ojetého vozu o stočených kilometrech nemá ani tušení, což je ve finále může přijít i pořádně draho. Dá se stočený tachometr odhalit včas?

Stočený tachometr lze snadno zamaskovat

Bohužel není nic výjimečného, že natrefíte na auto se stočeným tachometrem. Je totiž poměrně snadné tuto “opravu” zamaskovat, čehož prodejci velmi často využívají a zájemce o vozidlo ve většině případů skutečně nic nepozná.

Velmi často se totiž u aut, u kterých byly pozměněny najeté kilometry, vymění právě ty díly, které by byly nápovědou, že toho má daný vůz za sebou mnohem více, nežli se na první pohled zdá. Nejčastěji se u vozidel mění:

  • volant
  • pedály
  • řadicí páka
Půjčovna dodávek Zlín
Jak odhalit stočený tachometr?

Nebojte se požádat o VIN kód

Pokud se rozhodnete koupit ojeté vozidlo, pak se vůbec neostýchejte požádat o VIN kód. Ten vám pomůže odhalit, co má auto za sebou a jestli u něho náhodou není tachometr upravený tak, aby bylo vozidlo pro nákup lákavější a zajímavější.

Získaný VIN kód je poté možné zadat do speciální aplikace, nebo využít internetové stránky, kde si lze ověřit, jestli došlo ke stočení tachometru nebo je vše v pořádku. Odhalíte totiž elektronickou stopu, kterou za sebou daný vůz zanechává. Mimo to také odhalíte, zda:

  • bylo auto bourané
  • jestli bylo servisované
  • jaká byla případná škoda u nehody
  • jaký je skutečný rok výroby

Ať se vám nákup zbytečně neprodraží

Bohužel stočený tachometr není nic neobvyklého nebo výjimečného. Koupě takového vozu se vám tak může nepříjemně a hlavně zbytečně prodražit. Dejte si proto pozor a vždy se zajímejte o veškeré informace. Jsou to vaše peníze, nenechte se napálit.