Každá místnost v bytě si zaslouží novu malbu, zejména v případě, že se stěny malovaly naposledy před 10 lety. Je to nejen z hygienických důvodů, ale také z estetických důvodů. Moderní interiéry tak mají na stěnách dokonalou malbu od profesionálních malířských firem, mohou být doplněny vzorovanou tapetou, což dodává místnosti originalitu a jedinečnost. Každopádně je malování stěn jednou z nejlevnějších renovací interiéru.

 

Malíři Praha

Základem každého malování interiéru je dobrá příprava

Samozřejmě není umění zakoupit si barvu a váleček a hned natřít stěny bytu jen tak, aby bylo vše co nejdříve hotovo. Je třeba nejdříve vyklidit místost nebo dát nábytek alespoň doprostřed pokoje a přikrýt vhodnou plachtou. Také podlaha by měla být zakrytována, protože pak odpadne tak závěrečný úklid, který nemá nikdo moc rád. Také stěny se musejí připravit pro malování. Jejich úprava je důležitá. Výsledek pak bude opravdu stát za to a člověk se bude v nově vymalovaném bytě cítit opravdu příjemně. Malíři Praha doporučují také nejdříve odstranit díry, praskliny nebo starou malbu. Tu je třeba oškrábat, protože jinak hrozí, že by se nová malba mohla jednoduše sloupat.

Jaké odstíny barev jsou vhodné pro malování bytu

Samozřejmě, že výběr vhodných barev je jen na samotném majiteli bytu, ale mohou také dát na doporučení profesionálních malířů, poradit mohou i malíři Praha. Například při malování chodby závisí výběr odstínů na stylu, osvětlení, ploše a účelu místnosti. Při výběru barev pro chodbu neexistují žádná přísná pravidla.  Jedinou věcí, kterou je třeba vzít v úvahu, je to, že interiér chodby a dalších místností by měly být harmonicky kombinovány. Klasické světle hnědé a béžové odstíny jsou vhodné pro ty, kteří chtějí vytvořit především praktickou chodbu. Světle šedé stěny vizuálně zvětší místnost, navíc je tato barva snadno kombinovatelná s jasnějšími tóny.

A co třeba barvy v ložnici

Nejdůležitějším koutem v každém bytě je určitě ložnice. To je místo, kde si člověk může odpočinout a nabere sílu počas spánku. Ložnice by měla být co nejpohodlnější a tak je velmi důležitá barva v ložnici. Výběr barev je opravdu důležitý, protože některé barvy poskytují duševní pohodlí a zdravý spánek, zatímco jiné, přesně naopak, zhoršují pohodu, přispívají k poruchám spánku a mohou dokonce vést k depresi.
vhodnými odstíny jsou zelená, světle modrá, ale i bílá, která se dá dokonale kombinovat s jinými odstíny z barevné palety. Je třeba ale dbát na pravidlo malování, které říká, že v místnosti je dovoleno používat maximálně tři odstíny jedné barvy. Poradit si člověk může nechat od odborníků, jako jsou i malíři Praha.

Také malování dětského pokoje vyžaduje správný výběr barev

Při výběru barev do dětského pokoje je nutné dát si opravdu pozor. Děti mají velmi rády barevnost a určitě by neměl být dětský pokoj vymalován v tmavých a ponurých barvách, které vyvolávají spíše úzkost a deprese. Dětská duše je velmi křehká a i barvy umožňují dětem lépe se cítít i po psychické stránce. Děteský pokoj je možné vymalovat třeba světle zelenou světle modrou, žlutou, oranžovavou i růžovou. Také bílá barva je vhodná a pokud se zkombinuje s barevnou dětskou tapetou, mohou vzniknout krásné dětské pokoje, plné barevnosti a hraček.