Jestli si lámete hlavu a rozhodujete se, zda si obytný vůz půjčit nebo koupit, máme pro vás pár typů, které vám mohou v rozhodování pomoci.

Půjčení obytného vozu

Pokud jste jen příležitostný dovolenkář, který jednou nebo dvakrát za rok vyrazí na cesty a má rád dovolenou podle vlastního plánu, je pro vás půjčení obytňáku ideální řešení. Půjčení sebou nese řadu výhod i nevýhod. Jednoznačným pozitivem je to, že se při půjčení nestaráte o údržbu obytňáku, pojištění, roční technické kontroly, servis, dálniční známku ani asistenční kartu. Všechno za vás zajistí půjčovna.

Odrazující však mohou být podmínky některých autopůjčoven, proto je třeba vybrat tu správnou půjčovnu obytných vozů, kde vám zdarma uchovají během dovolené váš osobní vůz, půjčí i veškeré vybavení a předají užitečné rady na cestu. Mějte na paměti, že během sezóny jsou obytné vozy zcela vyprodané a termíny se rychle plní, proto je nejlepší objednávat půjčení obytného vozu dlouhodobě předem.

V opačném případě je velmi pravděpodobné, že žádný obytný vůz v požadovaném termínu neseženete. Cestování obytným vozem je skvělý zážitek pro rodiny s dětmi, cestovatele, kteří nechtějí na cestách příliš utrácet, a taky dobrodruhy, které místo přeplněných resortů hledají nevšední a dosud neobjevená místa.

Obytňáky Plzeň

Koupě obytného vozu

Pokud jste vášniví cestovatelé, cestování vás spojuje s rodinou, s přáteli a cestujete často, vůz si kupte. V dnešní době si karavan nebo obytný vůz můžete pořídit i na leasing. Na cesty můžete vyrazit kdykoliv a nemůžete se vám stát, že byste obytňák na půjčení neseženete.

Je však třeba plánovat nákup dlouho dopředu a zvolit kvalitního prodejce obytných vozů. Navíc můžete i vy svůj vlastní obytný vůz pronajímat, což v případě jeho půjčení nelze. Koupí obytného vozu však vaše starosti nekončí. S pořízením jsou spojeny provozní náklady a starosti s údržbou, registrací, pojištěním obytňáku a podobně.