Jakákoliv rekonstrukce vyžaduje také dokonalou podlahu. Může to být podlaha v domě nebo podlaha ve výrobních halách. Pokládka každé podlahy ale vyžaduje dokonale rovný, čistý a hladký podklad. Moderní se stala vinylová podlaha. Je to druh podlahy, která je malinko příbuzná klasickému PVC, ale má vylepšenou strukturu a díky inovativnímu technologickému postupu se s vinylové podlahy stala jedna z nejoblíbenějších podlah vůbec. Pokládka vinylové podlahy není zase tak složitá, ale v případě, že majitel domu není zrovna domácí kutil, je vhodné si pozvat odborníky.

Jaká je vinylová podlaha

Vinylová podlaha je jednou z nejnovějších novinek na trhu povrchových materiálů. Díky své vysoké pevnosti, trvanlivosti a snadné instalaci rychle získala popularitu. Vinylová podlaha je vodotěsná vrstva, jednou z jejích vrstev je PVC. V celém domě je podlaha pod největším zatížením, proto při výběru podlahové krytiny člověk hledá tu, která bude kombinovat takové vlastnosti jako je odolnost proti vodě, pevnost, odolnost proti opotřebení atd. Vinyl tyto požadavky jednoznačně splňuje.

Pokládka podlah Praha

Jaké výhody má vinylová podlaha

Pokládka vinylové podlahy je vhodná pro jedince, kteří si poradí v každé situaci. Pozvat si odbornou firmu ovšem není hanbou. Mnoho profesionálů může potvrdit, že vinyl je extrémně tichým materiálem, který tlumí zvuky, čímž se zajistí soukromí a pohodlí členů domácnosti. Je to také materiál, který vypadá jako dřevěné podlahové desky nebo obdélníkové dlaždice. Má ale také jiné výhody:

  • dlouhá životnost (až 15 let)
  • odolnost proti mechanickému namáhání
  • bezpečnost životního prostředí, znamená to, že ve složení surovin neexistují žádné nebezpečné složky
  • antistatické vlastnosti
  • vysoká odolnost proti vlhkosti

 

Pokládka vinylové podlahy

Zámkové vinylové podlahy

S příchodem zámkových , nebo – li plovoucích vinylových podlah se obliba vinylových podlah mnohokrát zvýšila, protože zámkové podlahy jsou velmi známé. Pokládka vinylové podlahy zámkovým způsobem se podobá montáži laminátové podlahy. Navíc se snadno instalují, není třeba dalších materiálů a také se snadno opravují a demontují.

Samolepící vinylové dlaždice

Tyto díly jsou opatřeny na spodní straně ochrannou fólií, kterou je třeba strhnout. Pak se může samotný vinylový díl dobře přilepit k podkladu. Technologický postup není tak složitý, ale jistě je vhodná pomoc odborníků.

Pokládka vinylové podlahy celoplošným lepením

Tento druh pokládky je vhodný zejména pro větší objekty a místnosti. Opět je nutný čistý a hladký, vyrovnaný povrch, na který se nanese speciální lepidlo pro vinyl. Po jeho rozetření se může vinyl pokládat a pomocí korkové destičky nebo zátěžového válečku se přitlačí k podkladu a odstraní se tak i vzduchové bubliny.