Barvy v interiéru každého bytu hrají velkou roli. Možná se to nezdá, ale je tomu tak. Člověk se musí cítit především spokojeně a příjemně a pokud si nedokáže vybrat, jakou barvou vymalovat byt, může se poradit s odborníky. Malíři Praha nabízejí své profesionální služby v této oblasti a to nejen co se týká realizace malby, ale také výběru vhodné barvy. Navíc odborníci, jako jsou i malíři Praha, doporučují dodržovat určitá pravidla.

 

Malíři Praha

Jaká jsou to pravidla?

 • dobře zvolené pozadí v podobě barvy na stěně, je základem pro následnou výzdobu domu
 • paleta barev je rozdělena na studenou a teplou. Při kombinování tónů je nutné brát v úvahu i tuto skutečnost
 • velké pokoje se stanou pohodlnějšími a útulnějšími v případě, že stěny jsou vymalovány v teplých barvách
 • naopak malá místnost se vizuálně zvětší malováním stěn ve studené paletě barev
 • interiér kuchyně je navržen s ohledem na skutečnost, že některé barvy přispívají k chuti k jídlu, zatímco jiné ji malinko potlačují
 • také design ložnice by měl vést k relaxaci člověka, k odpočinku a zdravému spánku. Je proto nutné vybrat si barvy, které nejsou energické a jsou spíše uklidňující.
 • v místnosti je dobolenou použít jen tři odstíny stejné barvy
 • pokoje na severní stranu by měly být vymalovány teplými odstíny barev
 • pokoje na jižní stranu zase studenějšími odstíny barev
 • před samotným malováním je nutné si stěny v místnosti dobře připravit
 • pro laiky a neodborníky jsou k dispozici profesionální malířské firmy

Jaké jsou přípravy na malování

Každé malování interiéru představuje práci, kde trochu vévodí fantazie, ale před samotnou prací je potřeba také trochu přizpůsobit místnost. Pokud jsou na stěnách prasklinky a díry, je nutné tyto nedokonalosti odstranit, protože jinak by výsledek malování nebyl vůbec takový, jaký si majitel bytu představoval. Malíři Praha také doporučují stěny před malováním napenetrovat speciálním nátěrem, který umožňuje lepší přilnavost nátěru. Samozřejmě se musí k tomu všemu i místnost přizpůsobit, tedy odstěhovat veškeré vybavení a nábytek. Pokud to nejde, může se nábytek přesunout doprostřed místnosti a řádně zakrýt. Zapomenout by se nemělo ani na podlahu, protože to usnadní závěrečný úklid.

Pestrá paleta barev

Výběr vhodného odstínu barvy záleží hodně na stylu a kreativitě, ale člověk by měl dát také na rady odborníků. Například malíři Praha mají své praktické zkušenosti, fantazii a nápady, takže jistě všem poradí, jaká barva bude nejlepší. Z pestré palety barev si pak může vybrat takovou barvu, která bude dominantní a může být doplněna i okrajovými odstíny. Špatná volba povede k vnitřnímu a možná psychickému nepohodlí. Malíři Praha mohou například doporučit vhodné odstíny v případě severního obývacího pokoje. Zde je vhodné použít tóny jemného, ​​teplého charakteru. Vykompenzují nedostatek slunce. Vynikající řešení by bylo žluté, zelené, béžové a čokoládové odstíny. Jižní obývací pokoje jsou často vymalovány studenými barvami. Dobrá volba by byla nebesky modrá, tyrkysová a bílá.