Malovat byt znamená spoustu práce, ale zároveň máme šanci ukázat svou fantazii a vkus. Dokážeme si pohrát s barvami a dokážeme přizpůsobit svůj byt našemu přání. Základem je správná volba barevného sladění. Tady je jistě rada „méně, znamená více“ určitě na místě. Přeplácanost, nevhodné barvy, špatné sladění a fádnost barev jsou největšími průšvihy, proto bychom na tohle měli určitě dát pozor.

Královna mezi barvami

Základem všech barev je samozřejmě bílá barva. Je to královna mezi barvami, ke které můžeme přiřadit vlastně jakýkoliv odstín barvy a vždy to bude lepší, než kdybychom si na stěnu nanesli čtyři druhy barev. Bílá sice může působit spíše nemocničně, ale pro někoho je to spíše čistá barva, která je spíš andělská. Nejlépe však odráží světlo, dokáže také opticky zvětšit místnost a dodat mu tak určitou lehkost, vzdušnost a čistotu. Bílá barva je také stálicí mezi barvami, které vládnou interiéru. Přidáním kapky jiného odstínu barvy dostaneme také originální barevný odstín, který nám může byt dokonale proměnit.

Malíři Brno

Bílá je nudná?

Nikoliv! Bílá je moderní a velmi elegantní, je nadčasová a mnohostranná. Pokud máme byt jen o pár metrech čtverečních, určitě si stěny vymalujme právě bílou barvou. Místnosti prosvětlí a stačí zde pak umístit dokonalé doplňky, které byt probarví.  Bílá barva navíc asi nikdy nevyjde z módy a tak se nemusíme obávat, že pokud máme byt vymalovaný bílou barvou, že nebude za pár let nemoderní. Tady postačí pouze vyměnit jen nábytek a doplňky. Také bychom měli vědět, že i bílá má své odstíny. Bílá jasnější může působit na světle velmi ostře a tak volíme vhodné doplnění.

Jak postupovat?

Velice jednoduše. Máme – li před sebou víkend, který chceme strávit malováním, musíme mít jistou představu o tom, jak by měl nový interiér vypadat. Také je určitě důležitým faktorem i to, zda bude malovat sami nebo si na celou práci pozveme profesionálního malíře. Obě varianty jsou samozřejmě reálné a obě varianty mají své pro a proti. Pokud se rozhodneme pro práci profesionálů, máme nejen ulehčenou práci, ale také ušetříme čas a mnohdy i nervy. Malířské firmy disponují nejen potřebným materiálem, ale také skvělými nápady, které se určitě budou hodit. Také odborné poradenství co se týká druhu barev, bývá samozřejmě v portfoliu služeb profesionálních malířů. Jako doplňkové služby nabízejí tyto firmy nejen celkovou přípravu před samotnou realizací, ale také závěrečný úklid, který není zrovna oblíben.

Pokud bychom si chtěli byt vymalovat sami, máme tady jedinečnou příležitost ukázat své kreativní schopnosti, ale především svou šikovnost. Dokonce si můžeme při malování užít i spoustu legrace. Takže z malování nemusí být noční můra.

Fantazii se meze nekladou

Pokud tedy máme tedy před sebou malování, můžeme udělat ze svého starého bytu úplně jiný, modernější a útulnější. Stačí, když si předem rozmyslíme, jaké barvy budou v jaké místnosti a to tak, aby vše odpovídalo nejen našim představám, ale také velikosti místnosti. Barvy, které bychom chtěli použít třeba do dětského pokoje, by měly být pastelové, ale měly by být také dokonale zkombinované. Děti sice mají rádi barevnost, ale všeho moc škodí. Studenti pak určitě budou spokojeni spíše s neutrálními barvami, které můžou být doplněny třeba o vhodnou tapetu nebo borduru. Fantazii se zde meze nekladou, takže se nemusíme ničeho bát.